Oczyść powietrze w swoim domu. Naturalnie!

#NATURA       #PROSTOTA         #ŚWIECE

Jaki jest najprostszy, najskuteczniejszy a przede wszystkim, naturalny, sposób na czyste powietrze w domu? Odpowiedzią w żadnym wypadku nie są drogie filtry czy jonizatory, to dużo prostsze niż myślicie a odpowiedzi odnajdziecie w tym artykule, ale najpierw trochę faktów i porównań.

Chyba każdy lubi klimat świec, ich ciepło, łagodną poświatę, wygląd oraz zapach…

Tutaj niestety, pojawia się jedno wielkie ALE

Czy zdajemy sobie sprawę z czego składają się tak lubiane przez nas świece? Najtańsze, wykonane są z parafiny. Pozyskiwana z ropy naftowej jest produktem, który wszedł do powszechnego stosowania od połowy XIX wieku.

Świece te są tanie, w wersjach zapachowych jak i kolorowych, co niestety nie polepsza sytuacji. Zapachy i barwniki (nawet te naturalnego pochodzenia) to dodatkowa ilość chemikaliów. Skład przeważającej ilości świec, które mają dodatkowy zapach, został wzbogacony o olejki aromatyczne.
Te olejki, to nic innego, jak sztuczne składniki aromatyczne, które są rozcieńczane takimi substancjami, jak glikol propylenowy, olej roślinny lub olej mineralny, który znowu jest produktem pochodzenia petrochemicznego.

Barwniki używane do produkcji świec są substancjami syntetycznymi, spalając się także emitują LZO do powietrza.

Proszę zdać sobie sprawę, że paląc takie świece, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach wdychamy toksyny takie jak: alkany, alkeny, ketony, toluen czy benzol. Jedną z najgroźniejszych substancji jest Toulen, wyjątkowo szkodliwy dla układu oddechowego, krwionośnego, rozrodczego, nerwowego i immunologicznego a także dla nerek oraz wątroby. Obniża zdolność uczenia się, może wywoływać podrażnienia oczu i skóry, a także uszkodzenia mózgu.

Przerażać może również fakt stosowania przez producentów knota z ołowianą osnową! Drobne cząsteczki ołowiu w atmosferze mogą podrażniać i uszkadzać płuca, co skutkuje upośledzeniem oddychania, najczęściej w postaci astmy lub jednej z chorób płuc.

100% ołowiu, który wdychamy jest absorbowane przez nasz układ krwionośny.

Szkodliwe olejki eteryczne?

Niektórzy producenci proponują świece na bazie droższych olejków eterycznych. Uwielbiam naturalne olejki, dodaję je do domowych kosmetyków czy płynu do prania. Olejki jednak nie są przeznaczone do spalania, naturalnie bogate w lotne związki organiczne mogą być stosowane w tzw. kominkach, gdzie dodane do wody, parując uwalniając kojącą woń. Natomiast ich spalanie uwalnia niechciane substancje do powietrza.

Oczywiście jeśli zdarza nam się okazjonalnie zapalić świecę parafinową to nie popadajmy w paranoję! Nie zrujnujemy sobie od razu organizmu, zadbajmy jednak by wywietrzyć odpowiednio pomieszczenie.

Na rynku możemy jeszcze kupić świece sojowe lub zrobione z oleju palmowego. Niestety produkty te zostają poddane obróbce chemiczno-termicznej by mogły stać się świecami. Najczęściej utwardzane kwasem stearynowym nie są zatem w 100% naturalne. Bezsprzecznie nie emitują tylu substancji szkodliwych co świece parafinowe, palą się też ok. 2x dłużej.

 

Warto zastanowić się nad tym tematem i wybrać coś co przyczyni się wręcz do polepszenia naszego zdrowia.

Mowa oczywiście o świecach z wosku pszczelego, które polecam z całego serca. Kto raz zapalił zostanie „oświecony” na zawsze i już nigdy nie pokusi się o kupno sztucznego ogarka. Wosk pszczeli ma długą ponad 4500-letnią tradycję stosowania.

  • Kilka faktów:

-Wosk pszczeli ma najwyższą temperaturę topienia ze wszystkich dostępnych na rynku

-Nie wymaga obróbki chemicznej

-W procesie spalania emituje jony ujemne, dzięki czemu w sposób naturalny oczyszcza powietrze

-Spala się bez dymu, świece z wosku pszczelego nie kopcą.

Do świec z wosku pszczelego nie trzeba dodawać żadnych substancji zapachowych, podczas spalania pomieszczenie wypełni się przyjemnym, naturalnym miodowym aromatem.

Właściwości lecznicze Wosku pszczelego.

Wosk pszczeli jest to jeden z najdoskonalszych tworów natury, jego najważniejszą cechą jest zdolność do jonizowania powietrza. Dowiedziono naukowo, że jedynym paliwem znanym ludzkości do wytworzenia zrównoważonego jonu ujemnego jest czysty wosk pszczeli. Palenie świec woskowych jest najprostszym, najskuteczniejszym a nade wszystko naturalnym sposobem oczyszczania powietrza, którym oddychasz.

Świeca spala kurz i toksyczne opary, przybliżając je do płomienia poprzez siłę konwekcji, im bardziej brudne jest twoje otoczenie, tym ciemniejsza jest kałuża wosku wokół knota świecy.

Świece z wosku pszczelego polecane są przy nieżycie górnych dróg oddechowych, będąc skutecznym lekiem na choroby płuc, alergię oraz astmę. Normalizują ciśnienie krwi i podnoszą wydolność całego organizmu. Likwidują zapach dymu tytoniowego oraz unieszkodliwiają działanie promieniowania pochodzącego od urządzeń elektromagnetycznych. Właśnie dzięki zjawisku jonizacji warto umieścić świecę w pobliżu telewizora czy komputera.

Kolejną zaletą pszczelich świec jest to, że palą się 3x dłużej od świec parafinowych.

Dla dobrego efektu warto palić świecę na 0,5-1 h przed spaniem, będziemy mieć gwarancję zdrowego snu w oczyszczonym pomieszczeniu.

Trochę magii w twoim domu

Człowiek ma wrażenie, że zalety świec z wosku pszczelego się nie kończą. Już po pierwszym zastosowaniu poczujemy dużą różnicę, która wpłynie także na sferę duchową. Doznamy przepływu dobrej energii i bliskość natury. Delikatne światło i kojąca woń świecy pomoże nam wyciszyć się po dniu pełnym wrażeń.

 

Z SERCA POLECAM

MAMA Z LASU

 

 

 

0 Udostępnień

Leave a Reply